Хотел “Green Wood”4*
Grand Travel Macedonia > Tours > Зима 2020 > Хотел “Green Wood”4*

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф КлубСамиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

GREEN WOOD 4* – Банско
www.greenwood-hotel.com

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период на престој 09.02-13.02.2020 и 23.02-27.02.2020:

  • Двокреветна соба – 35€ | Студио – 40€ | Едноспален апартман – 43€
  • Цените се по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE
БОНУС : 7=6 (валиден за период на престој 01.12-19.12.2019, 12.01-31.03.2020)
Цените се по лице за 1 ноќ.  01.12-19.12.2019 12.01-29.02.2020 20.12-28.12.2019 29.12-01.01.2020
на база СЕ ВКЛУЧЕНО (all inclusive) 01.03-30.03.2020 02.01-11.01.2020
Двокреветна соба 2+0 35 € 38 € 49 € 92 €
Студио 2+2 40 € 41 € 51 € 98 €
Едноспален апартман 2+2 43 € 45 € 59 € 105 €
Двоспален апартман 4+2 40 € 38 € 49 € 105 €
Во цената е вклучено : појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци од 11-23 часот, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.
Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца
▪ Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен
▪ Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 40€
▪Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА
Повратен билет : 40 € по лице

SHARE
  • ДЕСТИНАЦИЈА:Банско
  • ЦЕНА :