Nova Godina – Budva
Grand Travel Macedonia > Tours > Нова Година > Nova Godina – Budva

БУДВА – НоваГодина 2019

29.12.2018 – 01.01.20194 дена/2 ноќевања

ЗА УПЛАТА ДО 10.11.2018Г

Цена на аранжманот:   55€/ 3 410денари (2 ноќевањаво1/3 соба+превоз)

59€/ 3 660 денари (2 ноќевања во1/2 соба +превоз)

 

Програма:

1 ден: 29.12.2018год.

Тргнување од Штипво 20:45 од предНова Пошта, Велес во 21:15 од бензиска Мак Петрол и Скопје 22:15 од паркинг пред хотел Вип. Патот води преку Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ден: 30.12.2018год.

Пристигнување во Будва во утринските часови,(кафе-пауза за фотографирање и уживање во прекрасната панорама на Св. Стефан-едно од најмонденските остров-летувалишта наЈадранското море). Сместување во хотел / приватно сместување.Попладнето слободно време за прошетка по кејот на познатата Словенска плажа, со посета на стариот град, Катедралата, бројните кафулиња и ресторани.Уживање покрај морето предновогодишната атмосфера или на плоштадот со богата музичка програма.

3 ден: 31.12.2018год.

Можност за целодневен факултативен излет до Дубровник прекуТиват со траект. Прошетка низ стариотдел на градот Дубровник: Страдун, Кнежевдвор, Дубровачките градски зидини, статуатана Св.Влах-заштитникот на градот, Катедралата Вознесение на Дева Марија…Попладне враќање во Будва .“За оние кои остануваат во Будва, денот го поминуваат индивидуално   Вечерта дочеквнавНовата 2019вгодинавпред платото на Стариот град со богата музичка програма. Ноќевање.

4 ден: 01.01.2019год.

Одјавување од апартманите, слободно време до 13часот  во Будва.Заминување кон  Македонија со попатни одмори. Пристигнување во доцните вечерни часови.

Ценанааранжманот:   55€/ 3 410денари (2 ноќевањаво1/3 соба+превоз)

59€/ 3 660 денари (2 ноќевањаво1/2 соба +превоз)

Воцената е вклучено:

– автобуски превоз на дадената релација

–2 ноќевања во вила апартмани во Будва

http://www.vilaimperija.com/

– организација и придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

-патничко здравствено осигурување (100ден)

– целодневен излет доДубровник (10€)

– туристичка такса во Будва 1€ одден

 

МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И САМО СО ЛИЧНА КАРТА

 

НАПОМЕНИ:

 

– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници.

– Факултативните излети се уплатуваат првиот ден од патувањето како би можеле истите технички да се реализираат !

– За овој програм важат Опшите Услови на патување на Гранд Травел и СКТМ

– Цената на аражманот сеплаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд. При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како аванс на уплата.Остатокот од аражманот се доплатува на 7дена пред поаѓање.

 

Општи напомени за патување:

– Т.А. Гранд Травел го задржува правото на, во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, застој во сообраќајот, затворен остна некој од локалитетите предвиден за посета и сл. Пасошот треба даважи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето

 

– Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на хотелот/апартманот ја надоместува штетата на  на лице место.

– Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи,за секое лице потребен е поединечен пасош со минимум важност 6 месеци од денот на враќање и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Гранд Травел“ и на самата агенција.

 

SHARE
  • ДЕСТИНАЦИЈА:Будва
  • ВРЕМЕТРАЕЊЕ:3 денови
  • ДАТА : Dec 29 - Jan 01
    • Сместување на база на:Ноќевање
  • ЦЕНА :

    ден3,660.00

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ONLNIE
НАПРАВЕТЕ РЕЗЕРВАЦИЈА


captcha